2-jų dienų kelionė į Anykščius (max keliautojų skaičius - 16); Lajų takas – A.Baranausko klėtelė – Siauruko muziejus – Laimės žiburys – Arklio muziejus – Siesikų pilis (tinka ir medikams)

spalio 17 – spalio 18
Kaina asmeniui 91€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • 2-jų dienų kelionė į Anykščius (max keliautojų skaičius - 16); Lajų takas – A.Baranausko klėtelė – Siauruko muziejus – Laimės žiburys – Arklio muziejus – Siesikų pilis (tinka ir medikams)
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezerervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected]

Išvykimas
2020 m. spalio 17 d. 07:00

Kelionės programa

Vyksime į gražiausią ir nuotaikingiausią Rytų Aukštaitijos miestą – Anykščius, viliojantį vaizdingomis apylinkėmis ir įdomiais lankytinais objektais. Miestas įsikūręs vaizdingame Šventosios užės slėnyje. Šiame krašte gimė ir gyveno trys klasikai – Jonas Biliūnas, Antanas Baranauskas ir Antanas Vienuolis.   

Grįždami aplankysime 500 metų senumo Siesikų pilį.

2020 m. spalio 17 d.

Išvykimo laikai gali keistis:

7.00 val. iš Klaipėdos,  nuo Akropolio iš Dubysos gatvės.

7.20 val. Gargždų, Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

7.50 val. nuo degalinės Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną. Autostrados 57 kilometras. 

8.20 val. Kryžkalnis, Orlean degalinė

Pažintį su šiuo kraštu pradėsime Anykščių šilelyje, apžiūrėsime ir apkabinsime Puntuko akmenį. Su gide (-u) praeisime vingiuojančiu Medžių lajų taku. Takas medžių viršūnėmis vingiuoja 300 metrų ir veda į 35 metrų aukščio bokštą, nuo kurio galima apžvelgti Anykščių apylinkes, pasigrožėti Šventosios upės vingiais, pasivaikščioti tarp medžių lajų. Ekskursiją ves vietinis gidas. 

 Apžiūrėsime įspūdingais vitražais puoštą Šv. Mato bažnyčią. Tai aukščiausia dvinavė bažnyčia Lietuvoje. Bažnyčioje, į 33 metrų aukštį veda metaliniai laipteliai, kuriuos nesunku įveikti per porą minučių. Užkopę į viršų atsidursite tiesiog po trimis bažnyčios varpais, o aplinkui atsivers nuostabi Anykščių apylinkių panorama. Į bokštą lipama pėsčiomis, lifto nėra.

 Pietausime Anykščių mieste. Sriuba + karštas vištienos patiekalas (Jeigu pietų atsisakote, prašome registruojantis į kelionę, pažymėti. Taip pat informuoti iš anksto jeigu norėsite vegetariško patiekalo).

 Ekskursiją tęsime A.Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko memorialiniame muziejuje, kuriame išgirsime apie A.Baranausko, kaip žolininko, kalbininko, muzikanto talentus ir žinojimus. Pamatysime A.Vienuolio darbo kambarį, susipažinsime su rašytojo kūryba, visuomenine veikla.  

 Įdomių pasakojimų paklausyti, vyksime į Anykščių Siauruko muziejų. Šimtametė Anykščių geležinkelio stotis – unikalus XIX amžiaus pabaigos – XX amžiaus technikos, architektūros ir kultūros paminklas, eksponuojamas „Škoda“ garvežys, gyvenamieji geležinkelio darbuotojų namai, vandens bokštas, prekių sandėliai, kelionės reikmenys…..  

         Aplankysime “Laimės žiburį”. Rašytojui J.Biliūnui atminti ant Liudiškių kalvos 1958 m. buvo pastatytas 14 metrų aukščio monumentas simboliniu pavadinimu „Laimės žiburys“, tokį pat pavadinimą turėjusi ir J. Biliūno stebuklinė pasaka. Rašoma, kad ant kalno viršūnės švyti stebuklingas žiburys – tas, kuris užlips ant to kalno ir žiburį pasieks, visus žmones padarys laimingus, o pats pavirs akmeniu. Tuo, kad ši kalva stebuklinga ir čia galima pasisemti laimės tiki ne tik vietiniai anykštėnai, tačiau ir čia atvykstantys svečiai iš visos Lietuvos. Tiesa, trokštant, kad noras išsipildytų reiktų jį sugalvoti lipant stačiais 86 pakopų laiptais Laimės žiburio link, su niekuo nesikalbėti. Taip pat galima sugalvoti norą užlipus ir tylint apeiti ovalia atbraila aplink paminklą.

Nakvynė viešbutyje už Anykščių, gamtos apsuptyje.

2020 m. spalio 18 d.

Po pusryčių pažintį su Rytų Aukštaitija tęsime vieninteliame Lietuvoje – Arklio muziejuje, įkurtame 1978 m. agronomo prof. Petro Vasinausko iniciatyva. Muziejaus gidas supažindins su arklio evoliucija, Lietuvos arklininkystės istorija, papasakos apie lietuviškas arklių veisles – žemaitukus.  Arklio muziejuje eksponuojamos kalvystės, audimo, račdirbystės ir kt. tradicinių amatų kolekcijos.    

Sustosime papietauti Ukmergėje. Pietums: sriuba+karštas patiekalas (paukštiena).   (Jeigu pietų atsisakote, prašome registruojantis į kelionę, pažymėti. Taip pat informuoti iš anksto jeigu norėsite vegetariško patiekalo).

Pakeliui link namų apsilankysime Siesikų dvare-pilyje, kuri skaičiuoja apie pusę tūkstančių metų. Pirmieji dvaro rūmai –    lietuvių  kilmės LDK didikų giminės Daumantų-Siesickių rezidencija.  Renesanso stiliaus dvare daug dėmesio buvo skiriama grindims, luboms, proporcijoms, architektūros elementų harmonijai kurti. Siesikų dvare būta net aštuonių formų  keraminių plytelių. Dvaro šeimininkas papasakos labai įdomią dvaro istoriją, parodys pilyje archeologų rastas labai retas Arabeskos formos plyteles (tiesa originalai saugomi Nacionaliniame muziejuje), atskleis sienų tapybos fragmentus, legendas.

Kelionės kaina – 91  € asmeniui (į kainą įskaičiuota nakvynė, gyvenant dviviečiame kambaryje, kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės organizavimas, autobuso nuoma, kelių mokesčiai).

Papildomiems mokamiems objektams (neprivalu į visus objektus eiti, tik registruojantis apie tai reikia pranešti):

Lajų tako lankymas + gido paslaugos   -  4 €  suaugusiam asmeniui; 3 € - senjorams, vaikams.

Bažnyčios bokšto lankymas – 1 €  asmeniui.

Vietinio gido paslauga – 4-5 €  asmeniui (priklausomai nuo keliaujančių skaičiaus).

Pietūs pirmą dieną (sriuba + karštas vištienos patiekalas) -  apie 7 – 8 €  asmeniui 

Baranausko klėtelė3,5 € suaugusiam asmeniui, 2,5 vaikams, senjorams.

Siauruko muziejus – 4 € suaugusiam asmeniui, 3 vaikams. 

Arklio muziejaus lankymas  –  5 € suaugusiems; 3 € –senjorams, vaikams;

Pietūs antrą dieną - 7 € asmeniui (jeigu pietų atsisakote, registruojantis prašome pranešti)

Siesikų pilis – apie 3 € asmeniui

Priemoka už vienvietį kambarį 7  € asmeniui

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis

Kelionės maršrutą parengė UAB Ingrida tours. 

Pasiteirauti apie kelionę tel. 865556313, 8677 27306; [email protected]  arba  [email protected]

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Pažintinė vienos dienos kelionė autobusu į Kalėdinį Vilnių, aplankant Lumina parką

Maironio muziejus – 1000 šviesų žibintų festivalis

Alatskivi pilis – estiško vyno degustacija – ekskursija Tartu – šaltalankių produktų degustacija

Savaitgalio kolektyvinė verslo kelionė: Naktinis Kalėdinių eglučių turas autobusu iš Vilniaus

Nuotaikinga pažintinė savaitgalio verslo kelionė kolektyvams: viduramžių pilis - pasivaikščiojimas basomis - Duobelė

Savaitgalio kolektyvinė kelionė autobusu: Rojaus keliu - pilys - dvariškas pyragas + meilės arbata

Dzūkiškos bandos – ekskursija Alytuje – Šampano degustacija

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Automobilių muziejų turas

Maloni pažintis su Platelių kraštu: edukacinis užsiėmimas – plaukimas katamaranu – labirintai